motokiermasz Brak kategorii Niezbędnik każdego samochodu

Niezbędnik każdego samochodu

Każdy samochód potrzebuje odpowiedniego wyposażenia – produktów, które sprawiają, że będzie dłużej sprawny, zwiększają wydajność jazdy i dają kierowcy większą radość z prowadzenia. Warto kupować od sprawdzonych sprzedawców markowe i renomowane produkty, które będą wykonywały swoje zadanie, a nie – w najgorszych wypadkach – skracały żywotność naszego pojazdu. Takimi istotnymi elementami wyposażenia i eksploatacji auta są: żarówki samochodowe, oleje silnikowe i opony samochodowe.

Wzrost strumienia świetlnego

Duży wzrost strumienia świetlnego to najbardziej oczywista korzyść ze stosowania żarówek samochodowych Osram. W rzeczywistości wzrost światła wytwarzanego przez te żarówki jest aż o 120% większy niż w przypadku żarówek innych producentów. Jednak te ulepszenia zależą od rodzaju lampy i jej konfiguracji. W niektórych przypadkach wzrost ten nie jest widoczny, podczas gdy w innych jest bardziej zauważalny.

Lampy LED i wyładowcze były szeroko stosowane w samochodach, ale żarówki samochodowe Osram szybko zyskują na popularności, dzięki ich niższym cenom. Lampy ksenonowe również są coraz popularniejsze, ponieważ zapotrzebowanie konsumentów rośnie lawinowo. Obecnie żarówki samochodowe Osram stanowią dużą część rynku oświetlenia samochodowego i są doceniane w wielu krajach na całym świecie.

Oprócz żarówek samochodowych LED i HID, firma OSRAM oferuje również szereg technologii halogenowych i ksenonowych. Jej reflektor NIGHT BREAKER 200 jest najjaśniejszym reflektorem halogenowym w portfolio firmy. Intensywność światła jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo na drodze, a czyste pole widzenia może mieć ogromny wpływ na zdolność kierowcy do prowadzenia pojazdu w nocy.

Dłuższa żywotność

Osram żarówki samochodowe mają dłuższą żywotność niż ich konkurenci. Te wysokiej jakości żarówki nie idą na kompromis w kwestii wydajności. Wyróżniają się wyjątkową jasnością, nawet w słabym świetle. Mają ponad trzykrotnie dłuższą żywotność niż standardowe żarówki, a kosztują o połowę mniej. Osram oferuje gwarancje, które trwają do 4 lat i 100 000 kilometrów. To czyni je doskonałym wyborem dla każdego kierowcy.

Żarówki ksenonowe XENARC ULTRA LIFE zapewniają czterokrotnie większą żywotność niż standardowe żarówki HID. Te wysokiej jakości żarówki są również objęte 10-letnią gwarancją i bezpłatną rejestracją online. Żarówki pomocnicze ULTRA LIFE są łatwe w montażu i dają Twojemu samochodowi maksymalną moc światła. Działają również dłużej i pozwalają zaoszczędzić pieniądze dzięki zmniejszeniu częstotliwości wymiany żarówek.

Żarówki w Twoim samochodzie ulegają degradacji z czasem, jeśli są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i ekstremalnych temperatur. Promienie UV pochodzące ze słońca mogą uszkodzić plastik i silikon. Żarówki są również narażone na wyboje i nierówności prędkości, a wibracje mogą spowodować ich pęknięcie.

Skąd pochodzi nazwa Osram?

Pełna nazwa firmy brzmi Osram Licht AG – licht oznacza po niemiecku „światło”. Nazwa Osram pochodzi natomiast od dwóch minerałów znajdujących się w żarówce: osmu i wolframu, które były najczęściej używanymi żarnikami do oświetlenia, gdy zostały po raz pierwszy opracowane.

Nowoczesny wygląd

Jeśli szukasz żarówek samochodowych o wysokiej wydajności i nowoczesnym wyglądzie, powinieneś zdecydować się na produkty firmy Osram. Żarówki te są nie tylko energooszczędne, ale również łatwe w montażu. Ponadto są trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji. Możesz nawet użyć tych żarówek w swoim starszym samochodzie. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, którego potrzebujesz, kup żarówki Osram do swoich reflektorów.

Firma Osram posiada szeroką gamę żarówek samochodowych do różnych zastosowań. Jedną z nich jest XENARC ORIGINAL, która jest nowym standardem dla nowoczesnego ksenonowego oświetlenia samochodowego. Ten typ diody LED nie zawiera rtęci i oferuje temperaturę barwową 4 500 kelwinów. Inną opcją jest D8S, która potrzebuje tylko 25 watów mocy. Możesz kupić te żarówki w wielu różnych kolorach, więc będziesz mógł wybrać ten, który pasuje do wnętrza Twojego samochodu.

Opony samochodowe

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiednie opony do samochodu. Warto wiedzieć, że najpopularniejszym typem opon samochodowych jest opona radialna z opasaniem stalowym. Stalowe pasy w oponie zapewniają wsparcie strukturalne, odporność na przebicie i trakcję. Warstwy nylonu są przymocowane do wewnętrznej warstwy gumy i zapewniają dodatkową wytrzymałość. Ta wewnętrzna warstwa uszczelnia powietrze wewnątrz opony. Na bokach opony znajdują się informacje o jej rozmiarze i wieku. Oprócz rozmiaru opony, indeks nośności jest kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze opony samochodowej. Indeks nośności wskazuje, jak duży ciężar może unieść opona. Indeks prędkości to kolejny ważny czynnik przy wyborze odpowiedniej opony do samochodu.

Olej silnikowy

Olej samochodowy jest ważną częścią silnika Twojego pojazdu. Olej silnikowy składa się z olejów bazowych, ale zawiera również szereg dodatków, które przedłużają jego trwałość. Dodatki te obejmują detergenty, dodatki zapobiegające zużyciu, dyspergatory i polepszacze wskaźnika lepkości.

Podczas gdy konwencjonalny olej jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem oleju, mniej znane oleje do silnika to np. oleje syntetyczne o wysokim przebiegu – zawierają dodatki, które zapobiegają wyciekom i minimalizują wypalanie się oleju. Są one również przeznaczone do nowszych samochodów. Konwencjonalny olej występuje w kilku klasach lepkości, ale nie ma dodatkowej wydajności, którą zapewniają oleje silnikowe syntetyczne.

Related Post